Czy potrzebuję pozwolenia na zajęcie pasa ruchu?

Pozwolenie jest potrzebne wyłącznie w sytuacji gdy kontener będzie stał na terenie którego właścicielem jest gmina, powiat, województwo lub państwo. Pozwolenie na zajęcie pasa ruchu niestety nie może zostać uzyskane telefonicznie czy z uzyciem poczty email. Klient jest zobowiązany przepisami uzyskać takie pozwolenie samodzielnie w odpowiednim urzędzie.

Uzyskanie pozwolenia zwykle trwa od kilku do kilkunastu dni. Polecamy uprzedni kontakt telefoniczny z urzędem w celu ustalenia najszybszej możliwej metody. Koszta to ok 2-4 zł za każdy metr kwadratowy zajętego pasa dziennie.
Uwaga: Pozwolenie na zajęcie pasa ruchu nie dotyczy tylko jezdni, ale również chodnika oraz terenu zielonego.

Gdzie to załatwić?:
Województwo Mazowieckie – Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie
Warszawa: Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

 

Jak długo można wynajmować kontener ?

Wynajem kontenera zwyczajowo trwa od kilku do kilkunastu dni. Jesteśmy jednak otwarci na inne potrzeby naszych Klientów.

 

Co jest wliczone w cenę usługi?

Standardowo w cenę usługi wliczone jest podstawienie kontenera na miejsce, jego postój (5-7 dni), odbiór kontenera oraz utylizacja odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 

Jak szybko możemy podstawić kontener?

Najczęściej podstawienia dokonujemy w następnym dniu roboczym po jego zamówieniu. Jesteśmy jednak otwarci na inne potrzeby naszych Klientów.

 

Co można a czego nie można wrzucać do kontenera?

Można umieszczać w kontenerze:

Gruz (cegły, beton, ceramika), ziemia, odpady remontowe (futryny, drzwi, okna, tynki, tapety, okleiny, płyty kg, folie, styropian itp), drewno, metal, plastik, papier, tektura, odpady zielone (trawa, krzewy, liście, gałęzie, itp), odpady ze strychu, garażu, piwnicy itp.

NIE można umieszczać w kontenerze:

Odpady komunalne (są to te śmieci, które najczęściej zbieramy w domu do pojemnika pod zlewem), lodówki, zamrażarki, baterie i akumulatory, odpady medyczne, lampy fluorescencyjne (świetlówki, żarówki energooszczędne), telewizory, monitory, drukarki, kserokopiarki, skanery, opony samochodowe, azbest, eternit, papa